Edukacinis renginys tėvams JPSPP 8 algoritmo temomis

Rugpjūčio 19-21 d. Marijampolės savivaldybės visuomenės sveikatos biuras organizavimo edukacinį renginį tėvams. Edukacinis renginys buvo skirtas šviesti tėvus JPSPP 8 algoritmo temomis:

  • Prevencijai prieš alkoholio vartojimą;
  • Prevencijai prieš psichoaktyvių medžiagų vartojimą;
  • Prevencijai prieš depresiją;
  • Prevencijai prieš savižudybes ir savižalą;
  • Prevencijai prieš lytiškai plintančias ligas ir neplanuotą nėštumą;
  • Prevencijai prieš valgymo sutrikimus;
  • Prevencijai prieš sveikatos sutrikimus, susijusius su antsvoriu ir nutukimu;
  • Prevencijai prieš seksualinį smurtą.

Į edukacinį renginį susirinko 30 tėvelių, renginys vyko tris dienas Panemunio sodyboje, Birštone. Renginio programą sudarė 16 val. praktinių ir teorinių užsiėmimų.

Išlaikyti harmoningus, pagarba ir tarpusavio supratimu paremtus santykius tarp paauglių ir tėvų darosi vis sudėtingiau, nes jaunoji karta pernelyg susikoncentravusi į medijų ir socialinių tinklų pasaulį, nenori atsiverti, išsipasakoti apie savo problemas, o retkarčiais ir tėvai praradę balansą ar per rutiną nepastebi svarbių ženklų, kuriuos siunčia jų vaikas, negali atpažinti atvejų, o dar kitu atveju nežino kaip padėti arba netinkamai įvertina padėties rimtumą.
Įvairių šalių patirtis rodo, kad prevencijos programos ir priemonės žymiai veiksmingesnės, jei jose dalyvauja tėvai. Tėvai turi žinoti, kad dalis rizikos veiksnių yra būtent problemos šeimoje, kad yra labai svarbu stiprinti šeimų ryšius.

Edukacinio renginio metu su lektore Evelina Vainoriene buvo kalbama apie tėvų vaidmenį prevencijoje ir kokia yra ankstyvo kalbėjimo nauda, apie kontakto techniką, aktyvų klausymą ir bendravimą su jaunimu, kaip motyvuoti jaunimą pokyčiui, kaip megzti ryšį su jaunimu. Turėdami ryšį su jaunimu mes galėsime padėti spręsti aktualias jaunimo problemas susijusias su 8 algoritmais. Buvo kalbama apie vaikų ir paauglių valgymo sutrikimus, apie kūną ir santykį su juo, kas įtakoja valgymo sutrikimus, kaip to išvengti arba ką daryti jei su tuo susidūrė Jūsų vaikas. Taip pat diskutavome apie sveikatos sutrikimus, susijusius su atsvoriu ir nutukimu, apie fizinio aktyvumo svarbą bei kodėl turime diegti sveikus valgymo įpročius.

Lektorė Renata Latvėnienė vedė užsiėmimus skirtus psichinės sveikatos stiprinimui, nes tam, kad galėtume spręsti kitų problemas turime būti stiprūs vidumi,  pažindami savo jausmus lengviau rasime kelią į kito asmens jausmaus. Kitų užsiėmimų metu buvo kalbama apie modelius šeimoje, jausmų trūkumą, lemiantį pasipriešinimą veiklai ir gyvenimui, depresiją, savižudybes ir savižalą, ribas ir kada sakyti „ne“?, seksualinį smurtą, lytiškai plintančias ligas ir neplanuotą nėštumą. Kokius jausmus kompensuoja žalingi įpročiai (alkoholis, narkotikai, nesveikas maistas ir pan). Kaip juos keisti?

Su lektore Dovile Navikiene buvo nagrinėjamos tokios temos kaip alkoholio ir psichoaktyvių medžiagų vartojimas jauname amžiuje, kaip elgtis, kad nepradėtų vartoti, kaip kalbėti apie šių medžiagų vartojimą ir kodėl reikia apie tai kalbėti. Ar tėvų elgesys rodo pavyzdį? Mokyklose vykdomose prevencijos programose vaikams kalbama apie rūkymo, alkoholio, narkotikų žalą. Tuo tarpu namie jie neretai girdi ir mato ką kita – nemaža dalis tėvų rūko, vartoja alkoholį. Vaikas tokioje situacijoje sutrinka – kuo tikėti, kaip elgtis?

Edukacinio renginio dalyviai dalinosi savo patirtimi, labai noriai įsiliejo į visas veiklas,  pasisėmė daug naudingų žinių. Gautas žinias galės pritaikyti ne tik savo šeimoje, bet jomis galės pasidalinti ir su kitomis šeimomis.

Labai džiaugiamės, kad tėvai prisideda prie prevencijos kūrimo ir žinoma džiaugiamės, kad jiems rūpi vaikų ateitis!

Edukacinis renginys tėvams JPSPP 8 algoritmo temomis
Į viršų